Bursa Kızyakup kentsel düzenleme projesi

“Güncel Sanatlar Merkezi (GSM) teknolojik ile doğalın, tasarlananla kendiliğinden oluşanın, pastoral ile kentselin, hızlı ile yavaş olanın, heyecanlı ile sakin olanın içiçe geçtiği bir merkezdir. GSM Parkı yanyana duran tarlalar gibi dizilen ancak akışkan, aynı topolojiyi kesintisiz paylaşan yüzeylerle kurgulandı, birbirinden farklılaşan ancak sonuçta bir doku ve örüntü oluşturan farklı bahçeler, bölgeler ve alanlarla tasarlandı.

GSM Binası kütlenin iriliğine rağmen yoğunluk gerektiren programları gömmesiyle bir binadan çok deneyim mekanı olarak algılanırken, gezintiler için bir düzenleyici, uçta Uludağ’a ve vistalara dönüp bakan kulesiyle de bir heykel (landmark) aynı zamanda” Proje raporundan alıntı. Kızyakup, kentsel tasarım alanında bir yarışma projesi. Mansiyon ödülü kazandı.

Kızyakup urban regeneration project at Bursa The project is an entry for competition held by local municipality at Bursa old town area. The proposal is urban agricultural park, a collage of fields of crops with an immersed arts center and a watch tower. Prize: Mention award.