Alvetot: Bir Totem Enstalasyonu

Petra Zemin Kaplamaları firması Sarıyer’de yeni konumunlanmasına işaret edecek bir enstalasyon. Petra’nın iletişim firması Binat iletişim, Urban Atölye  ve malzeme sponsoru Ponceblok işbirliği ile gerçekleştirildi.

Form arayışı doluluk boşluk ilişkisi üzerine silindir totem formu üzerinde basit bir helix yörüngeden hareket eden kürelerin izi şeklinde düzenlendi. Helix yükseklik boyunca değişken trajeksiyon vermesi ve aynı zamanda moduler olabildiği için tercih edildi. Küre ise boşluk ifadesi olarak Nilüfer Kozikoğlu’nun tüm Alve strüktürlerinde mevcut.

Alvetot is a totem  installation. A totem to beckon the new address of Petra Floor Co in its new premises in sarıyer. The porject is realized with the cooperation of Binat
Communications, petra Flooring Co, Urban Atölye and materails sposnsor Ponceblok.

Form finding is organized as a a solid void relation through the trace of spheres that move on a helix orbit around a cylinrical totem base  . Helix is preferred as it is creates a modular variety in height. Spheres denote voids in the alve structures of   architect Nilüfer Kozikoğlu.